
Pár-és családterápia
Párterápia
Abban segítjük a párokat, hogy közösen lássanak rá a kapcsolatukban jelentkező elakadásokra, konfliktusokra, problémákra. Majd egymást segítve, a másik félre reflektálva feldolgozzák az elszenvedett sérelmeket, és együtt határozzák meg közös céljaikat. A közös munka eredményeként a párok elkötelezettebbek lesznek egymás iránt, így a jövőben problémáikat, nehézségeiket együtt, külső segítség nélkül is képesek lesznek megoldani. Azonban párterápián a párok felismerhetik azt is, hogy már nem tudják vagy nem akarják együtt élni az életüket, számukra ez a felismerés, döntés jelenti a terápiás eredményt.
Családterápia
A már kialakult családi működési zavarokkal foglalkozunk, melynek központjában a családtagok közötti viszonyok, egymással való viselkedésük a működési zavarok okozta tünetek állnak. A családterápia célja a problémák okainak feltárása, azok megszüntetése,a család belső erőforrásainak megtalálása, a családi egyensúly megteremtése.Hisszük, hogy a család mint egység működésmódja, a családi értékek, családból hozott pozitív és negatív minták, üzenetek és sémák döntő jelentőségűek lehetnek az elakadások megértéséhez. Munkánk során ezek feltárása és a változás facilitálása áll a terápia fókuszában.
A pár-és családterápia folyamatának lépései:
A terápiát két szakember végzi. Az ülések hossza 1,5 óra, három hetente találkozunk. Három ülés után visszajelzést adunk arról, hogy mi az elképzelésünk a közös munka célját és hosszát illetően. A terápia ezután közös megegyezéssel és konszenzussal folytatódik az elfogadott terápiás cél mentén.